top of page
BeautyPlus_20220215131257636_save_edited.jpg

Makijaż Permanentny
Brwi, Ust i Powieki Górnej 

Makijaż  permanentny  to  specjalistyczny  zabieg  kosmetyczny,  polegający  na  trwałym podkreśleniu  ust,  oczu  i  brwi. 

Profesjonalny  makijaż  permanentny  nie  tylko  podkreśla  walory  kobiecej  urody,  ale  także doskonale  maskuje  niedoskonałości,  m.in.  tuszując  defekty  skóry,  takie  jak  blizny, przebarwienia, czy plamy pigmentacyjne. 

Co bardzo ważne makijaż trwały  pomaga pozwala odzyskać pewność siebie i naturalny wygląd osobom, które z przyczyn zdrowotnych utraciły włoski brwi lub rzęs.

20230114_122203.jpg
BeautyPlus_20221204165641674_save.jpg
received_342578366479997.jpeg
BeautyPlus_20211122151847132_save.jpg
received_1968215523237798.jpeg
Najważniejsze informacje 

Makijaż permanentny oczu

Pigmentacja okolic oczu jest doskonałym sposobem na optyczne zagęszczenie brwi, a także podkreślenie spojrzenia. W zależności od preferencji klienta makijaż permanentny oczu może dawać subtelniejsze lub wyrazistsze efekty – wszystko zależy od rodzaju kreski (górna, dekoracyjna lub dolna).

Makijaż permanentny ust 

Dzięki makijażowi permanentnemu możemy dokładnie skorygować kształt ust, wyrównać brak symetrii lub uzupełnić/wzmocnić czerwień wargową wybranym kolorem (przypominającym naturalną barwę ust lub nieco bardziej ekstrawagancką jak np. głęboka czerwień). Trwały make-up ust pozwala uzyskać piękne efekty, które optycznie powiększą i podkreślą idealny kształt górnych i dolnych warg, a także kącików ust.

Makijaż permanentny brwi

Jeśli mowa o brwiach to makijaż permanentny optycznie zagęszcza włosy w łuku brwiowym, pozwala skorygować jego kształt lub całkowicie odbudować brwi od podstaw. 

Przebieg zabiegu makijażu permanentnego :

Zabieg makijażu permanentnego można podzielić na kilka etapów. 

  • Konsultacja. Jest to wstęp do przeprowadzenia zabiegu. W tym czasie klient musi odpowiedzieć na pytania linergisty, w tym m.in. omówić przeciwwskazania oczekiwania, stan/rodzaj skóry, wybór metody pigmentacji czy dobór koloru.

  • Formalności. Następnie przychodzi czas na zapoznanie się z dokumentami, które należy uzupełnić. Do druków zaliczyć można m.in. świadomą zgodę na przeprowadzenie zabiegu mikropigmentacji czy kwestionariusz dotyczący zdrowia.

  • Demakijaż. Aby przeprowadzić zabieg, skóra musi być czysta i nie może mieć pozostałości po makijażu. W tym czasie przeprowadzana jest również dezynfekcja, a także aplikowane znieczulenie.

  • Rysunek wstępny. Szkic pozwala zobrazować efekt końcowy. Jeśli klient zaakceptuje rysunek, przychodzi czas na właściwą część zabiegu.

  • Pigmentacja. Ten etap wiążę się już z wprowadzeniem barwnika pod skórę.

  • Korekta/dopigmentowanie. Warto wiedzieć, że makijaż permanentny najczęściej wymaga naniesienia korekt (po ok. 4-6 tygodniach), można więc stwierdzić, że typowy zabieg składa się z dwóch części.

Przed zabiegiem zaleca się:

na tydzień przed zabiegiem, nie opalać się intensywnie, a w sytuacji zagrożenia opryszczką- udać się do lekarza prowadzącego i zaopatrzyć w środek przeciwwirusowy (np. HEVIRAN)  stosować zgodnie z zaleceniami lekarza,

na 24h przed zabiegiem- nie spożywać napojów z kofeiną i teiną, alkoholu, narkotyków, lekarstw powodujących rozrzedzenie krwi;

na 10-14 dni przed zabiegiem, nie wykonywać intensywnych zabiegów złuszczających w obszarze zabiegu;

Po zabiegu :

  1. Stosowanie preparatu pozabiegowego, według zaleceń linergistki. 

  2. Miejsce poddane zabiegowi traktować ze szczególną ostrożnością;

  3. Zachować wysoką higienę dłoni, istnieje bowiem duże ryzyko zabrudzenia i  zakażenia po zabiegu;

  4. W dniu zabiegu i następnego dnia zalecane jest delikatne przemycie wacikiem nasączonym wodą świeżego makijażu w celu zachowania czystości okolicy zabiegowej;

  5. Nie przemywać mydłem i środkami złuszczającymi lub z zawartością alkoholu miejsc poddanych pigmentacji do czasu aż nie odpadną strupeczki pigmentacyjne. Pigmentowaną okolicę utrzymywać czystą;

  6. Pigmentowanej strefy nie należy drapać, trzeć, skubać bądź usuwać strupków; 

  7. Unikać alkoholu, owoców morza i makijażu w okolicy zabiegowej przez kilka pierwszych dni po zabiegu;

  8. Zabronione jest nakładanie henny i zabiegu laminacji brwi do 6 tygodni od zabiegu pigmentacji;

  9. Nie poddawać się zabiegom mezoterapii i ostrzyknięciom  toksyną botulinową bezpośrednio przed jak i do 2-3 tygodni po  zakończonym zabiegu (dotyczy również zabiegu korekcyjnego);

  10. Nie poddawać się zabiegom peelingu chemicznego i mechanicznego przez okres 3 tygodni od zabiegu;

  11. Nie stosować kremów z kwasami AHA, BHA w okolicy zabiegowej przez okres do 2 miesięcy po zabiegu;

  12. Zabieg przebiega w dwóch etapach: drugi zabieg tzw. dopigmentowanie powinien zostać wykonany do 3 miesięcy od pierwszego zabiegu;

  13. Makijaż utrzymuje się od 6 miesięcy do kilku lat w zależności od okolicy zabiegowej, biochemii, rodzaju i odcienia skóry, zastosowanej techniki, chorób przewlekłych, przyjmowaniu leków, nasłonecznienia światłem UV;

  14. Bezpośrednio po zabiegu makijażu permanentnego, mogą wystąpić: opuchlizna, zaczerwienienie, swędzenie;

  15. Bezpośrednio po zabiegu i przez okres gojenia obowiązuje kategoryczny zakaz uczęszczania na basen, saunę, nie należy wykonywać ćwiczeń, dzięki którym dochodzi do mocnego pocenia się oraz zakaz korzystania z solarium czy opalania min 6 tyg. po zabiegu. Po tym czasie należy stosować kremy z wysokim filtrem UV

  16. Obszar zabiegowy należy przecierać wilgotnym wacikiem do momentu zejścia strupka,, dopiero 4 dnia zaczynamy natłuszczać preparatem zalecanym przez linergistkę. Uważamy by makijaż nie miał zbyt dużego kontaktu z wodą w szczególności pod prysznicem, w wannie, przy myciu włosów , przy demakijażu twarzy.

bottom of page